ג'מייקה קינקייד, נולדה באנטיגואה ב-1949, סופרת, מסאית, מרצה לספרות וגננית מושבעת. בילדותה הייתה תלמידה מחוננת, אך נאלצה להפסיק את לימודיה בגיל 16 עת נשלחה לניו יורק לעבוד כמטפלת. כעבור שלוש שנים התפטרה, נרשמה ללימודים גבוהים והחלה לכתוב טורים לעיתון ולפרסם סיפורים קצרים. ויליאם שון, העורך האגדי של ה"ניו יורקר" זיהה את קולה הייחודי וצירף אותה לכותבי הטור היוקרתי "שיחת העיר".

קינקייד פרסמה עשרות מאמרים, ספרים, סיפורים קצרים ומסות, וזכתה בפרסים רבים, בהם פרס פמינה הצרפתי ותואר דוקטור לשם כבוד מאוניברסיטת ברנדייס. פרסומיה כוללים את The Autobiography of My Mother, See Now Then ואת הרומנים אנני ג'ון, לוסי ומר פוטר, שראו אור בעברית.

קינקייד ידועה בכתיבה ישירה, אישית ופוליטית, ובחוש הומור מושחז. יצירותיה מתאפיינות בשבירת מוסכמות מסורתיות, ובכולן ניתן לזהות את קולה האורג בִדיון עם כתיבה אוטוביוגרפית. מקום קטן היה מקור השראה לסרט התיעודי Life and Debt, המתמקד בחיים בג'מייקה. קינקייד מלמדת בהרווארד וביתר השנה חיה בוורמונט.


מקום קטן מאת קינקייד ראה אור בעברית באוגוסט 2016 בתרגום רונה משיח. יצירה ישירה ופולחת זו פונה בקול צלול אל התייר המבקר באי אנטיגואה, ומפנה את תשומת ליבו אל פניה של המדינה הצעירה בעידן הפוסט קולוניאליסטי. בכתיבתה עוסקת קינקייד, שאנגלית היא שפתה הראשונה, בחוסר האפשרות של העם הנכבש להשתחרר משפתו, השפעתו ושלטונו של הכובש. 

 לקריאה מתוך הספר