קורוס: בין שני בתים כבדי-כבוד בעיר, / שאיבתם נודעה בראש חוצות, / עימות חדש סכסוך רדום העיר / וידי אחים בדם שוב רוחצות. / רצה גורל ומזרעי מדון / זוג אוהבים אומלל בא לעולם. / אהבתם - ספוגת דם ויגון / איבת-אבות קברה רק במותם. / קורות מותה של אהבה מרה, / סכסוך דמים בין משפחות אויבות / בו קץ נורא שם קץ לדם הרע - / כל זאת בשעתיים הקרובות. / אנחנו נספר, אתם הקשיבו רק / את שנחסיר תשלים מלאכת המשחק.

רומאו ויוליה / ויליאם שייקספיר

רומאו ויוליה / ויליאם שייקספיר זוכה פרס התיאטרון הישראלי לתרגום השנה

מאנגלית: אלי ביז׳אווי / יצא ב-1597 באנגליה / דאנאקוד: 1398-5 / מחיר כריכה רכה: 60 ₪

60.00 40.00
המוצר אזל מהמלאי

לרכישת עותק דיגיטלי


"רומאו ויוליה", אולי המחזה המפורסם ביותר בעולם, מצית כבר יותר מארבע מאות שנה את דמיון צופיו, ועוסק באומץ ובתבונה הייחודיים של שייקספיר - בגורל, במוסכמות, במלחמת הדורות, באלימות הטבועה באדם ויותר מכול - בכוחה המחייה והממית של האהבה.


"קֹורֹות מֹותָהּ ׁשֶל אהֲבָה מָרָה,
סִכְסּוךְ דָּמִים בֵּין מִשְפָּחֹות אֹויְבֹות
בּו קֵץ נֹורָא ׂשָם קֵץ לַדָּם הָרַע –
כָּל זֹאת בַּשּׁעָתַיִם הַקְּרֹובֹות."


ויליאם שייקספיר

ויליאם שייקספיר נולד ב-1564 בסטרטפורד-און- אבון שבאנגליה למשפחה אמידה. בגיל 18 נשא לאישה את אן האת'ווי בת ה-26 ונולדו להם שלושה ילדים שעמם הסתיימה השושלת. לא הרבה ידוע על חייו הפרטיים, כפי שלא ידוע מתי החל לכתוב, אך ישנה הסכמה על כך שבשנת 1592 היו מחזותיו כבר על במות לונדון. שייקספיר היה גם שחקן ובעל מניות בלהקתו, ועוד בחייו קיבל הכרה כמחזאי חשוב וכאושיית תרבות. אף על פי ששום כתב יד שלו לא שרד, ישנה הסכמה כי הוא שכתב את ״חלום ליל קיץ״, ״אילוף הסוררת״, ״המלט״, ״המלך ליר״, ״מקבת״ ועוד רבים ידועים. שייקספיר נחשב לגדול הכותבים בשפה האנגלית ולאחד המחזאים הבולטים שפעלו אי פעם. סיבת מותו ב-23 באפריל 1616 אינה ידועה.


על המתרגם

אלי ביז׳אווי, מתרגם מצרפתית ומאנגלית, במאי וכותב. יליד 1978, בוגר לימודי בימוי והוראת התיאטרון בסמינר הקיבוצים. מתרגם עבור תיאטראות ישראל השונים מגוון רחב של יצירות: קלאסיקה, מחזאות מודרנית ומחזות-זמר. תרגם בין השאר את ״טרטיף״, ״בית ספר לנשים״, ״הקמצן״, ״בדלתיים סגורות״. חי ויוצר בתל אביב.


Romeo and Juliet | William Shakespeare

מאנגלית: אלי ביז׳אווי / יצא ב-1597 באנגליה / דאנאקוד: 1398-5 / מחיר כריכה רכה: 60 ₪

התחילו לקרוא את הספר כאן: