נל זינק נולדה בשנת 1964 בקליפורניה, ארה"ב, וגדלה בווירג'יניה. במשך השנים עבדה כבנאית, כמזכירה, כמלצרית, ככותבת טכנית וכמתרגמת וכיום היא בעלת דוקטורט בלימודי תקשורת. בשנות התשעים ייסדה פאנזין שכלל בין השאר ראיונות עם מוזיקאי רוק ופּאנק בנושא חיות המחמד שלהם. היא נדדה בין וושינגטון, ג׳רזי סיטי ופילדלפיה, נישאה למשורר והמוזיקולוג זוהר איתן ועברה איתו לתל אביב. בישראל הכירה את הסופר אבנר שץ, ובין השניים התפתחה חברות ספרותית שנמשכת עד היום.

את הכותלי, ספרה הראשון, פרסמה זינק בגיל חמישים, לאחר שנים רבות שבהן כתבה בשביל חבריה בלבד. את חלקו הראשון כתבה זינק בארבעה ימים, בעקבות התכתבות עם הסופר האמריקאי ג'ונתן פרנזן, והוא שעודד אותה להוציא את הכותלי לאור. עם צאתו זכה הספר לשבחים רבים והופיע ברשימת מאה הספרים הטובים של הניו יורק טיימס לשנת 2014. בשנת 2015 היה הרומן השני של זינק, "Mislaid", בין שמונת המועמדים ל-National Book Award האמריקאי. באוקטובר 2016 יראה אור ספרה השלישי, "Nicotine". 


הכותלי, בתרגומה של מיכל שליו, ראה אור בעברית באפריל 2016. כשם שהספר זכה לאינספור שבחים עם צאתו לאור בארה״ב, גם גרסתו העברית הסעירה את עולמם של אוהבי הספרות בארץ, ואף הביאה להזמנתה של זינק לפסטיבל הסופרים במשכנות שאננים, שם ניהלה שיחות עם דרור בורשטיין ואורלי קסטל-בלום, התבוננה בציפורים במצפור ואפילו  הפתיעה ושרה קצת שוברט.

לקריאה מתוך הספר

 
צילום: פרד פילקורן