אלון מזרחי - יליד חיפה, 1973. פובליציסט ורעיונאי. גדל ביקנעם, בילדותו נדד בין בתי ספר רבים ובנערותו למד, בין השאר, בישיבה בבני ברק. עבד למחייתו במגוון רחב של עבודות, החל במשמרות ליד מכונה וכלה בעבודה בהייטק, ולמד שפה וספרות אנגלית באוניברסיטת חיפה. בלימודיו התוודע מזרחי לטרנסצנדנטליזם של אמרסון, לפואטיקה הגדולה של וולט ויטמן ולביוגרפיה של מלקולם איקס, אשר הצמיחה את שורשי מחשבתו הפוליטית. 

מזרחי, שגדל בבית מסורתי בעיירת פיתוח, החזיק בתפיסה ימנית לאומנית, לעיתים בוטה. לאחר מות אחיו החל בתהליך של שבירה ובנייה מחדש של עולמו, והגיח ממנו כאדם חדש גם במובן הפוליטי. בשנים האחרונות מפרסם מזרחי את מחשבתו בעיתונות וברשתות החברתיות ועם הזמן צבר אלפי עוקבים. חופש. מניפסט הוא ספרו הראשון.


באמצע חייו חווה אלון מזרחי סדרת אירועים משפחתיים טרגיים שהשיא שלהם היה מות אחיו. בעקבות האסון הוא החל לפרק לגורמים את המושגים העומדים ביסוד מחשבתו ולגבש לעצמו תפיסת עולם חדשה, שבמרכזה רעיון אחד: חופש.
מהו חופש? ממה עלינו להשתחרר? איך נעשים חופשיים? אלה השאלות שחקירתן מסובבת את גלגלי החיבור שלפניכם, הבוחן את המושג "חופש" מהיבטים פוליטיים, פסיכולוגים, רגשיים ופילוסופיים. בכתיבה ישירה, מלאה תנופה ועומק, "חופש. מניפסט" מרכז כמה נושאים עיקריים ועקרוניים, קושר אותם יחד לתפיסה אחת מקיפה, ומגיש לנו מדריך לחשיבה עצמאית.