החזאית / תמר וייס גבאי

החזאית / תמר וייס גבאי

ישראל, 2022 | 91 עמ' | מחיר: 69 שח | דאנאקוד: 1398-59

69.00 55.00
החזאית המקומית של עיירה נידחת היא היחידה שמסוגלת להזהיר מפני שטפונות בזק המאיימים על האזור. בקרב התושבים נתפסת יכולתה ככוח על¯טבעי כמעט, ומקנה לה מעמד מיוחד, אך כשהיא מנבאת שחורות לא כולם מוכנים לשמוע את מה שיש לה לומר, יחסיה המשפחתיים והחברתיים מתערערים והכול נעשה מעונן.החזאית, המורה והנערה והדג, שלושת פרקי הנובלה, מספרים את סיפורם של שלושה בני משפחה אחת, המתגוררים בשכנות אך בולטים בבדידותם בעולם. בשפה צלולה וכובשת תמר וייס גבאי משרטטת נובלה יוצאת דופן על יחסינו אל הטבע ועל ניסיוננו לביית את הפראי. בה בעת, היא רוקמת רובד נוסף, שבו יחסם של הגיבורים אל הטבע משקף למעשה את המתרחש בנוף הפנימי שלהם, ולפנינו מתפתחת דרמה ששובה את לבנו עד סופה.

״מהסיפורים העוצמתיים ביותר באנתולוגיה ELEMENTAL״

רייצ׳ל קורדסקו, סטריינג׳ הורייזנס


 ״הכתיבה של וייס גבאי מצליחה לשמור על חדות מפוכחת בעודה חותרת אל חזון אופטימי שוחר פיוס, ומבליעה הצעה ספרותית־רעיונית מרתקת: ששינוי יחסי האדם עם הטבע עשוי לחייב גם שינוי ספרותי, לא רק באופן שבו אנחנו קוראים את יצירות המופת שלנו אלא גם בצורות הכתיבה של היצירות העתידות לבוא.״

קרן דותן, ישראל היוםתמר וייס גבאי כותבת למבוגרים ולילדים. על כתיבתה לילדים זכתה בפרס דבורה עומר לשנת 2022. סיפורים פרי עטה התפרסמו באנתולוגיות ובכתבי עת בארץ ובחו"ל. ממקימות ועורכות כתב העת לספרות המוסך, הקימה והובילה פרויקטים ספרותיים חברתיים כגון פורום הסופרות והמשוררות בישראל, שתיים - פרויקט דו לשוני לספרות עכשווית בערבית ועברית, ספריות הרחוב בירושלים ועוד.

פרסומיה האחרונים עוסקים באקולוגיה וביחסי אדם וטבע. החזאית הוא ספרה השלישי למבוגרים.


לקריאת הביקורת של קרן דותן בישראל היום שהתפרסמה ב-30.6.22