הכל צמא בך / קרן דוד הרטמן

ישראל 2021 | מס' עמ': 103 | דאנאקוד: 1398-53 | מחיר: 60 ש"ח

60.00 54.00

ספק

אַהֲבָתְךָ אֵינָהּ נוֹשֵׂאת סְפֵקוֹת.
הִיא מְנַקֶּרֶת בְּגַבִּי גַּם כְּשֶׁאֵינְךָ רוֹאֶה אוֹתִי
גַּם כְּשֶׁאֵינְךָ מַשְׁגִּיחַ בִּי חוֹמֶקֶת דֶּרֶךְ סֶדֶק אוֹר בְּשִׁגְרַת הַבֹּקֶר
מִתְרוֹצֵץ בַּבַּיִת מִקָּצֶה לְקָצֶה, אַתָּה טוֹרֵחַ וּמֵכִין הַכֹּל כְּדֵי שֶׁנֵּצֵא בַּזְּמַן, בְּעוֹד אֲנִי עוֹמֶדֶת וּמַבִּיטָה בְּגוּפִי הָעֵירֹם בַּמַּרְאָה, מַשְׁגִּיחָה בַּדֶּלֶת, בּוֹחֶרֶת חָזִיָּה מְאַתֶּרֶת חַלּוֹן, טוֹמֶנֶת בְּפִנּוֹת נִסְתָּרוֹת בַּגּוּף מַלְכּוֹדוֹת פִּרְחֵי לָבֶנְדֶּר לְאַחֵר. הִנֵּה כָּךְ,
לְלֹא שׁוּם סָפֵק עַמְלָנוּתְךָ סוֹלֶלֶת אֶת דַּרְכִּי אֵלָיו נֶאֱמָנָה
וְאֵין אַהֲבָה גְּדוֹלָה מִזּוֹ.


הכל צמא בך מאגד בתוכו שירים מפרק האמצע בחייה של אישה על מגוון פניה ותפקידיה: אם, בת זוג ומשוררת. בשפה בהירה וגמישה, נשזרות לאורכו של הקובץ פיסות חיים החושפות את הפער בין המישור היומיומי לעולם הרגש הסוער תחתיו. אמהות, מבט על עצם הנשיות, משבר גיל ארבעים, משבר זוגי והתבוננות לאחור על שושלת משפחתית-מזרחית - כל אלה נושאים מרכזיים שסביבם חג מבטה של המשוררת.

הספר מתחיל בשאיפה להתמזג בנורמלי, תמונת סתיו גבעתיימי רגיל, אך אט אט מורגשת כניסתו של הטבע אל מרחב הבית ויחד עם הצמיחה העולה על גדותיה, נעורה גם התשוקה ומגיחים אל פני השטח אזורי הנפש הפראיים. שירתה של הרטמן היא הנושאת את הקול, נושאת את הגילוי, עוברת דרך המורכבויות הרגשיות, המשפחתיות, הנשיות, עד שקמה מתוך הקרע ומאחה אותו.


קרן דוד הרטמן - ילידת 1977. בעלת תואר ראשון במשפטים. פסיכותרפיסטית גופנית, מלווה מטפלים ויוצרים בתהליכי כתיבה, מנחה קבוצות כתיבה והתמקדות (Focusing). בוגרת מסלול השירה של הליקון (שנה ב'), תלמידת שירה נצחית. הכל צמא בך הוא ספר שיריה הראשון. 
לשאר ספרי לוקוס אדרה