כדורגל / ז'אן-פיליפ טוסן

צרפת, 2015 | מצרפתית: מיכל שליו | 92 עמ' | יוני 2020 | דאנאקוד 1398-43

59.00 47.00

ז'אן־פיליפ טוסן לא חשב שיכתוב יום אחד ספר על כדורגל. הוא סופר ואינטלקטואל ובן לשושלת אנשי ספר, ובעולם שממנו בא כדורגל וספרות אינם דרים בכפיפה אחת. אף על פי כן, הוא אוהד כדורגל, ואת הספר הזה, לדבריו, הוא היה מוכרח לכתוב.

בכדורגל, מִשחק הכדור הפופולרי בעולם משמש את טוסן כמקפצה למחשבות על מהותו, אבל גם על זמן ועל יחסנו אליו, על ילדותּ ועל אהבותינו התמימות, על חלומות ועל ניסיוננו לשמר אותם.


"תענוג לקרוא: קול מדויק שהולך ונעשה שרירי עם הכתיבה." אדריאן טהורדין, הטיימז

"טוסן מגלף כאן את אחת מיצירות הספרות המרתקות ביותר של זמננו." ניקולה לזאר, הגארדיאן


ז׳אן־פיליפ טוסן – קולנוען, צלם ואחד הסופרים החשובים בשפה הצרפתית כיום, נולד בבריסל בשנת 1957 , גדל בפריז ומתגורר בבריסל ובקורסיקה. הרומן הראשון של טוסן, (חדר האמבטיה, 1985), שיצא בהוצאת Minuit , ביסס את שמו כסופר מוערך וזיכה אותו בפרס Prix litteraire de la vocation . עד היום פרסם טוסן שמונה־עשר ספרים וזכה בשלל פרסים, בהם פרס Medicis על ספרו לברוח (2005), ופרס Décembre על הספר האמת על מארי (2009). ספריו של טוסן תורגמו לעשרות שפות, כדורגל הוא ספרו השני הרואה אור בעברית.


מיכל שליו – מתרגמת מצרפתית, ספרדית, פורטוגזית ואנגלית. בוגרת החוגים ללימודים קלאסיים ולפילוסופיה יהודית והתוכנית ללימודי תעודה בתרגום באוניברסיטת תל אביב. תרגמה בין היתר את הכותלי מאת נל זינק ואת טלוויזיה מאת ז'אן־פיליפ טוסן.


קראו ביקורת על הספר מאת בועז כהן ב"הארץ": 

הארץ: טוסן מנסח הרהור פילוסופי מרחיב דעת על הכדורגל / בועז כהן

ישראל היום: ללא חוויית הכדורגל של ימינו: על ספרו של ז'אן-פיליפ טוסן

מעריב: הספר "כדורגל": לי כל גול נושא מזכרת

מקור ראשון: משחקים 90 דקות: כדורגל ספרותי בניחוח צרפתי 
לספרים נוספים בסדרת לוקוס