אם כרגע מה שבוער בך / רז-פורטוגלי ונבוק

אזל מהמלאי


אנו הולכים בעיר, ספק מתחככים בעוברים ושבים, פוגשים שברי מציאות מחיים של אחרים. ביומיום, הילה טוני נבוק היא אמנית החוקרת את עקבות המופשט במרחב הציבורי, ואילו יונתן רז־פורטוגלי מחבר מסות וכותב רומן על שושלת של כותבים כושלים. פילאטיס היא יצירה המורכבת מקטעי פרוזה מיניאטוריים שחיבר רז־פורטוגלי בהליכותיו בערים שונות, ומסדרת תצלומים שצילמה נבוק במהלך שיטוטי השראה לקראת תערוכותיה. התצלומים והפרגמנטים, המתכתבים זה עם זה, מלקטים ומגישים רגעים עירוניים פואטיים ומפתיעים. כשתיכנסו בשער הספר, ככל שתתקדמו בו, תלך ותיבנה סביבכם עיר.


״ייחודי, מצחיק-נוגה, רסיסים המתלכדים לשלמות״ אבנר שץ


יונתן רז-פורטוגלי

כותב יליד יפו. מסות ופרוזה קצרה פרי עטו פורסמו בין היתר במוסף "תרבות וספרות", כתב העת "מעין", "ננו-פואטיקה" ובאנגלית בכתב העת N+1. את דרכו ככותב החל במגזין "פירמה" (גלובס) וכתסריטאי בחברת ההפקות "אנטנה". בעל תואר ראשון בקולנוע וספרות צרפתית, ותואר שני בספרות יידיש מאוניברסיטת תל אביב. מתאמן בקארטה, ושחקן סקווש חובב במועדון Tel Aviv Squash Club. רומן ראשון פרי עטו יראה אור בשנה הבאה.


הילה טוני נבוק

פסלת ורשמת ילידת תל אביב. עבודותיה הוצגו בגלריות ובמוזיאונים רבים בארץ ובעולם. נבוק היא בוגרת לימודי אמנות בבצלאל, אך את דרכה האמנותית החלה בלימודי עיצוב, אשר השפעתם ניכרת עד היום ביצירתה. פסליה הצבעוניים והמשחקיים משתמשים פעמים רבות בשפת העיצוב של מוצרים יומיומיים לצריכה המונית בישראל, תוך התחקות אחר מקורותיהם במסורת המודרניזם המופשט, ופיענוח הרעיונות והאידאולוגיה שמבטא עיצובם של מוצרים אודות גופנו, חיינו ותשוקותינו. בין השנים 2007-2011 שימשה כעורכת שותפה של מגזין האמנות "פיקניק", ובמסגרת זו אצרה את הביאנלה של הרצליה בשנת 2009.
כתבו על הספר:

ראייה חותכת | טלי ניב, הארץ