נגד הטבע / תומס אספדל

נורווגיה 2011 | מנורווגית: שירה חפר | 189 עמ׳ | מרס 2020 | דאנאקוד 1398-42

69.00 55.00

גבר מבוגר מתאהב באישה צעירה ובין השניים מתפתח סיפור אהבה. אהבה כזו עוד לא הייתה לו. כסופר, הוא מתבונן במצבו ותוהה אם מה שמתחיל בניגוד לדרך הטבע - יחסיו עם הצעירה - סופו גם להסתיים באופן לא טבעי. בכתיבתו הוא חוזר אל נעוריו, אל עבודתו במפעל, אל אהובתו הראשונה, אל אשתו הראשונה ואל המשפחה ומנסה לחשוף את שאיפתו להיות חופשי מכל שעבוד ולהבין מהו טבע הדברים. 

אספדל סוחף את הקוראים אל מסעו של גיבור חסר מנוח. בניסיון לאחוז בחייו השועטים קדימה הוא צולל לחקירה מעמיקה של מושאי הווייתו, האהבה, העבודה והכתיבה.

"אספדל מעז להיות נאיבי ואינטלקטואל בו בזמן, ללא מאמץ וללא יומרה." פוליטיקן דנמרק

 תומס אספדל – נולד בברגן שבנורווגיה ב-1961. את ספרו הראשון פרסם בגיל עשרים ושבע ומאז פרסם חמישה עשר ספרים נוספים, ובהם רומנים וקובצי סיפורים. ב-1991 זכה בפרס הספרותי הראשון שלו, אך רק ב-2006 זכה לתודעה בין לאומית עם צאת ספריו "נגד הטבע" ו"ללכת, או אמנות החיים הפרועים והפואטיים", שהיו מועמדים לפרס הסקנדינבי היוקרתי מכול, "פרס המועצה הנורדית לספרות". בכתיבתו מתנסה אספדל בשילוב בין סוגות שונות ובספריו המאוחרים הוא נשען על האוטוביוגרפי וחוקר את הקשר בין צורת הרומן לבין סוגות כגון מסה, כתיבת מכתבים, כתיבת יומן וכתיבת יומן מסע. אספדל הוא אחד הסופרים העכשוויים המובילים בנורווגיה וספריו תורגמו לשפות רבות.


שירה חפר – מתרגמת, עורכת ומקימת הוצאת לוקוס (2015) והוצאת זיקית (2012). בוגרת תואר שני בתרגום וחקר התרגום מאוניברסיטת בר אילן. בין תרגומיה "נוף גדול שומם" מאת של אסקילדסן (זיקית, 2014) ו"לרוץ" מאת ז'אן אשנוז (סמטאות 2011).


קראו ביקורת על הספר מאת בועז כהן ב"הארץ"


התחילו לקרוא כאן:


 
 לספרים נוספים בסדרת לוקוס