מארז בעל בית ופרזיט במחיר מיוחד

גבר הולך לאיבוד

צמד ספרי מקור על גבריות עכשווית במשבר.

144.00 110.00

לפניכם שני ספרי מקור חדשים שבמרכזם גברים במשבר. שניהם עוסקים בגבריות עכשווית ומקומית ואינם נרתעים, כל אחד בסגנונו הייחודי, מהפניית זרקור אל הפינות המחמיאות והזוהרות פחות בחיי גיבוריהם. משבר זהות, משבר אמצע החיים, קריאת תגר על דרישות החיים התובעניות ועל הציפיות החברתיות מהסביבה. 


בפרזיט, הרומן הקצר מאת בועז יזעראלי, מטי, רווק בסוף שנות הארבעים לחייו, מאבד את מקום עבודתו ועובר להתארח ביחידת דיור של זוג חברים במצפה בגליל. אלא שהשהות הזמנית מתארכת, מטי אינו מראה כל כוונה לעזוב, ולמגינת ליבם של מארחיו הנדיבים – דבק בחיי בטלה. מערכת היחסים בין האורח למארחיו מתערערת עוד בשל נטייתו של מטי להשתכר בארוחות השבת המשותפות וליצור צרימות ומצבים מביכים, עד שלבסוף הכפפות מוסרות והעניינים יוצאים משליטה.

בבעל בית, ספרו של רן גלוזמן, תימהוני מתדפק על דלת ביתו של המספר ודורש לחזור לדירתו של אביו, בעל הבית הקודם. הדלת הנטרקת בפניו אינה מונעת ממנו לחזור שוב ושוב ולשבש את חיי המשפחה הצעירה, המתגוררת בשכונה עירונית מתחדשת, שבין רוכליה, תושביה והבליינים שבה, מתהלכים גם חסרי בית רבים. זהו סיפורו של אב צעיר ומאבקו להיות הורה אוהב ומגונן למרות האתגרים שמציבה הסביבה ויחסיו הטעונים עם אביו המבוגר.