אזל מהמלאי

לילה בלי כוכב, ואֶלְנָה נוסע על הרמפה הלוך וחזור. לראשו כובע של פֶּרַאלְטַה ועל גבו הסטיבס־פק. בכל פעם שהוא מגיע לקצה הרמפה הוא מתרומם קצת יותר מבפעם הקודמת, והתחושה הזו של השהוּת באוויר היא אדירה וייחודית ואי אפשר להשוות אותה לשום תחושה אחרת. פעם יואב קרא להרגשה החלומית הזאת שיש לך בעודך באוויר בשם 'רגע נצח'.

אלנתן אופק, סקייטר ירושלמי צעיר, חולם ללמוד אמנות בבצלאל. בין עבודתו בנגריה של דודו ושיטוטיו על הסקט עם חברי הטים שלו, הוא גונב לעצמו זמן כדי לצייר על קירות ירושלים. כשאחד הסקייטרים השנואים על חבורתו מתגלה כמי שעשוי לקרב אותו להגשמת חלומו, הוא נאלץ לנווט את דרכו בין נאמנות לחבריו, למשפחתו ולעצמו.

בלשון תיאורית, ציורית ושופעת אווירה שאנן סטריט מספר את סיפורה של ירושלים, העיר שבנפשו, ומגיש לנו סיפור התבגרות מקורי, אנושי ומלא אהבת אדם.


שאנן סטריט (1971) הוא מוזיקאי, תסריטאי ופעיל חברתי, סולן להקת ההיפ הופ המצליחה הדג נחש ומחברם של רבים משיריה. סטריט נולד, גדל ומתגורר בירושלים, יוצר ופועל בה, והוא אחד מעמודי התווך של סצנת התרבות והאמנות בעיר. הוא הוציא עד כה שלושה אלבומי סולו – הבזק אור חולף, הכל לטובה (שעליו זכה בפרס אקו״ם ליוצרים) ואידיאלים, כתב שירים לסדרות טלוויזיה מובילות, הגיש והנחה תוכניות תרבות, סדרות וסרטים דוקומנטריים, וכתב עם אבי נשר את התסריט לסרט הקולנוע פלאות. רגע נצח הוא ספרו הראשון.