מארז נורדי

מארז הכולל את "נגד הטבע" מאת תומס אספדל הנורבגי ואת "צלו של בלדור" מאת שון האיסלנדי, שני סופרים נורדיים שכתיבתם מתאפיינת בדיוק, בעומק ביופי ובחמלה. שניהם ניחנים בכישרון לגולל סיפור כך שתרצו להפוך דף אחרי דף עד לסופם.

89.00

נגד הטבע / תומס אספדל

נורווגיה 2011 | מנורווגית: שירה חפר | 189עמ' | מרס 2020

גבר מבוגר מתאהב באישה צעירה ובין השניים מתפתח סיפור אהבה. אהבה כזו עוד לא הייתה לו. כסופר, הוא מתבונן במצבו ותוהה אם מה שמתחיל בניגוד לדרך הטבע - יחסיו עם הצעירה - סופו גם להסתיים באופן לא טבעי. בכתיבתו הוא חוזר אל נעוריו, אל עבודתו במפעל, אל אהובתו הראשונה, אל אשתו הראשונה ואל המשפחה ומנסה לחשוף את שאיפתו להיות חופשי מכל שעבוד ולהבין מהו טבע הדברים. 

אספדל סוחף את הקוראים אל מסעו של גיבור חסר מנוח. בניסיון לאחוז בחייו השועטים קדימה הוא צולל לחקירה מעמיקה של מושאי הווייתו, האהבה, העבודה והכתיבה.

"אספדל מעז להיות נאיבי ואינטלקטואל בו בזמן, ללא מאמץ וללא יומרה." פוליטיקן דנמרק

התחילו לקרוא כאן


צלו של בלדור / שון

איסלנד 2003  | מאיסלנדית: משה ארלנדור אוקון | 130 עמ' | אפריל 2019

בערבות איסלנד הקפואות צייד יוצא לצוד שועלה נדירה. במקביל, לא הרחק מביתו של אותו צייד מתה אישה צעירה בביתו של בוטנאי מתבודד, שהציל אותה מספינה טרופה.

לאן מובילה השועלה המסתורית את הצייד? ומה הקשר בין האירועים?

בכתיבה המותחת את גבולות הריאליזם ומלהטטת במטמורפוזות, יצירתו של שון עוטה על עצמה שכבות דקות של ערפל חלומי. המציאות מתערבבת בפולקלור, מיתוסים בפנטזיה והדמויות נעות הלוך ושוב על הציר שבין האנושי לחייתי. צלו של בלדור זכה בפרס הספרותי היוקרתי ביותר לשפות הנורדיות Nordic Council Literature Prize לשנת 2005 . אנו גאים להוציאו לאור בעברית.

"אנו בני מזל שזכינו לחיות בתקופת חייו של שון." הטיימס, מוסף הספרים

"אחד השמות שאי אפשר להתעלם מהם בספרות העכשווית האירופאית." אל פאיס

התחילו לקרוא כאן