ספר אחד בשמע, בדפוס ובדיגיטלי

קפסולת קריאה

בעולם הקריאה החדש, הספר שלכם מחכה לכם בכל מקום! את הפרק שקראתם אתמול בלילה עד שנרדמתם, תמשיכו לקרוא בבוקר ברכבת לעבודה ותסיימו לשמוע בריצת הערב. מהיום הספרים שלכם יטוסו אתכם, יעמדו אתכם בפקקים, יצאו אתכם לאימוני כושר, ישטפו אתכם כלים, ובסוף היום יחכו לכם על המדף בספרייה.

146.00 69.00

ברכישת מוצר זה תישלח אליכם הביתה ערכה הכוללת את הספר המודפס, הפניה להורדת הספר המוקלט באפליקציית ״אייקאסט ספרים מוקלטים״, והפניה להורדת הספר האלקטרוני באפליקציית ״גטבוקס״. 

אם אחד מהפורמטים הדיגיטליים נחוצים בדחיפות כתבו לנו ונשלח לכם אותם במייל


שתי גברות רציניות / ג׳יין בולז

מאנגלית: דפנה רוזנבליט | יצא בארה״ב ב-1943 | 288 עמ' | מק"ט 1398-24


שתי נשים ניו-יורקיות נפגשות ערב אחד במסיבה. זוהי נקודת הפתיחה שממנה תצא כל אחת מהן לאודיסאה אישית בלתי צפויה, בחיפוש אהבה וגאולה.

מיס כריסטינה גרינג מוכרת את ביתה הגדול והיפה, עוזבת את חייה הנוחים, קונה בית קטן על אי ומקיפה את עצמה בטיפוסים מפוקפקים. גברת פרידה קופרפילד יוצאת עם בעלה לשיט במרכז אמריקה ונוטשת אותו בפנמה לטובת צעירה מקומית העוסקת בזנות.

שתי גברות רציניות הוא יצירה חד-פעמית פרועה, אפלה, מצחיקה ונוגעת ללב, אשר הקדימה את זמנה; רומן פורץ גבולות שזכה למעמד של ספר פולחן.


ג׳יין בולז, סופרת ומחזאית, נולדה למשפחה יהודית בניו-יורק בשנת 1917. מצעירותה מרדה במוסכמות, התרועעה עם אנשי הבוהמה והחלה את דרכה בכתיבה, בסגנון ייחודי. ב-1938 נישאה למלחין והסופר פול בולז. השניים ערכו מסעות באירופה, במרכז אמריקה ובמזרח הרחוק, ולבסוף השתקעו בטנג׳יר שבמרוקו, וביתם היה מוקד עלייה לרגל לבני האליטה הספרותית האמריקאית. ב-1943 פרסמה בולז את ספרה הראשון, שתי גברות רציניות. המבקרים קטלו את הספר, ובולז לקתה במחסום כתיבה ונמנעה מפרסום רומן נוסף. אף על פי כן הייתה בולז השראה ליוצרים רבים, וכישרונה הספרותי יוצא הדופן הבטיח את מעמדה בקנון האמריקאי. עם יצירותיה נמנים מחזה ואוסף סיפורים קצרים. בולז מתה בספרד בשנת 1973.


על המתרגמת

דפנה רוזנבליט, עורכת ומתרגמת פרוזה, ספרי עיון אקדמיים וספרי הגות. 
בין תרגומיה ספרים מאת אלי סמית, כריסטופר בולאס, ארתור מילר, נעם חומסקי וצ'רלס דיקנס. ערכה בין השאר את ספריהם של דרור בורשטיין, חיים דעואל לוסקי ודניאל סטברו. מלמדת תרגום באוניברסיטת תל אביב.