בנות דודות | אורורה ונטוריני | במחיר מיוחד!

בנות דודות | אורורה ונטוריני | במחיר מיוחד!

ארגנטינה, 2007 | מספרדית: ארז וולק | מחיר: 98 ש״ח | יוני 2024

89.00 60.00

בגיל שמונים וחמש הדהימה אורורה ונטוריני את הקוראים הארגנטינאים עם הרומן הנועז בנות דודות. לפניו היא פרסמה יותר משלושים ספרים, אולם בנות דודות הוא שזיכה אותה סוף־סוף בפרס ספרותי חשוב ובהכרה עולמית, והקנה לה מעמד של סופרת רדיקלית ובלתי נשכחת. 

                                                                                 *

יוּנה היא אישה צעירה בעלת לקות שכלית כלשהי וכישרון ציור יוצא דופן. בעזרתו, ובעזרת מילון, חדות מחשבה וכוח רצון, היא מחלצת את עצמה מקיום של ניוון, עליבות וניצול ומצליחה לספר את סיפורה ואת סיפורן של בנות משפחתה, כל אחת מוכת גורל בדרכה – דודתה הקנאית, אחותה הנכה המעוותת, דודניתה שהוקרבה על מזבח השמרנות, ודודנית נוספת, גמדה ערמומית שעוסקת בזנות. 

כתיבתה של ונטוריני פרועה, חיונית ומקורית, ודמותה של יוּנה, על לשונה המשונה, ישירותה, הבחנותיה החדות וטוב ליבה, שובה את לב הקוראים.  הוצאת לוקוס שמחה להגיש יצירת מופת זו לקוראי העברית.


רומן של גאונות מושחתת 

אנריקה וילה מטאס, סופר

אין ברירה אלא להיכנע לחומר המאכל והמכשף של יוּנה ריגלוס 

קמילה סוסה וילאדה, סופרת

רומן אמיץ, חסר תקדים ובלתי נשכח... 

אל פריודיקו דה קטלוניה 

אין כאן תקינות פוליטית, אין כניעה לסימני פיסוק; יש מעוף, יש הומור, יש סגנון

קרולינה אסס, לה נסיון


אורורה ונטוריני  (1922) — סופרת, מתרגמת, מסאית ומרצה. נולדה בעיר לָה פְּלָטָה, בירת מחוז בואנוס איירס בארגנטינה. השלימה לימודי תואר ראשון בפילוסופיה ובמדעי החינוך באוניברסיטה הלאומית של לה פלטה, ושימשה יועצת למכון לפסיכולוגיית ילדים ולחינוך. ב־1948 העניקה לה ועדה בראשות חורחה לואיס בורחס פרס על קובץ השירה הראשון שלה El solitario . ב־1955, לאחר ההפיכה הצבאית בארגנטינה, גלתה ונטוריני לפריז, ושם חייתה עשרים וחמש שנה, למדה פסיכולוגיה בסורבון והתרועעה עם ענקי ספרות כגון ויולט לֵדוּק, אז׳ן יונסקו וז׳ולייט גרקו. ונטוריני כתבה יותר מארבעים ספרים, אבל רק ב־2007, כשהייתה בת שמונים וחמש, זכתה בפעם השנייה בחייה בפרס יוקרתי, הפעם בפרס היוקרתי של פָּחינָה 12 – עבור בנות דודות. הספר זכה גם להצלחה מסחרית ניכרת ולשבחי הביקורת. בשנת 2015 בגיל 92, הלכה ונטוריני לעולמה בבואנוס איירס.


 ארז וולק — מתרגם ועורך תרגום, עובד גם בתור מתכנת. תרגם בין השאר ספרים מאת ג׳ונתן פראנזן, קלייר קיגן, ז׳אן אשנוז, רוברט ולזר, מריו לבררו, ז׳ואאו גימראס רוזה, גבריאל ממאני מגנה וויקטור הוגו.