מרק סוס + בחברה טובה וסיפורים

רוסקי סטנדרט!

מכירים את החום הפושה בכל הגוף אחרי לגימה של וודקה רוסית קרה? כך הוא המארז הזה - קר, אכזר וצלול, אך החום שהוא יעורר בכם ינבע ממקומות בנפשכם שאפילו לא שיערתם את קיומם. נזדרוביה!

0.00 89.00

מרק סוס / ולדימיר סורוקין

גבר מפתח אובססיה לצפייה באישה מסוימת בעת שהיא אוכלת ומשלם לה כדי שתופיע לפניו פעם בחודש; נסטיה בת השש־עשרה מגיעה יפה ורעננה אל המשתה הנערך לכבוד יום הולדתה; סופר חוזר לביתו הריק שבכפר ומבשל לעצמו ארוחה רוסית לתפארת; ארבע יפניות בקימונו זהה יורדות לשפת הנחל ומתקינות סעודה מהחיים עצמם.

אלה ארבעה סיפורים מתוך הספר המשתה מאת ולדימיר סורוקין, העוסק כולו במזון ובמקומו בחיינו. בהומור אכזרי ובנימה פרודית סורוקין כותב על רעב, על תשוקה למזון גופני ורוחני, על אוכל בשלל צורותיו, על תרבות הבישול, ומגיש לקורא סעודה ספרותית מהפכת קרביים. ראו הוזהרתם. ובתיאבון!

"הקלסיקון הרוסי האחרון של המאה העשרים." אנטון דולין, אמנות וקולונוע

"סורוקין הופך את הספרות לאמנות טהורה, בה האותיות עצמן מרכיבות את היצירה." בוריס פרמונוב, סבובודה


בחברה טובה וסיפורים

חבורת משכילים חריפים ואכזריים בוחנים את גבולות האהבה החברית והמשפחתית; זוג עניים מרודים וחובבי ספרות נמשכים זה לזה באופן מיסטי; אם מתגברת על קנאה, אלימות וטירוף המאיימים להחריב את התא המשפחתי; אישה צעירה מתגלגלת מכישלון להצלחה.

בארבעת הסיפורים שלפניכם תפגשו גיבורות וגיבורים מבהילים כשם שהם מעוררים הזדהות ומכמירי לב כשם שהם נלעגים, הממחישים לנו איך רגעי החיים החשופים והברוטליים ביותר הם גם הרגעים הפנטסטיים והססגוניים מכול.

לודמילה פטרושבסקיה היא מהסופרות האהובות והמשפיעות ביותר הפועלות ברוסיה בעשורים האחרונים. בחברה טובה וסיפורים הוא ספרה השני המתורגם לעברית; קדם לו השעה לילה שראה אור בהוצאת לוקוּס.


לקריאת עמודים ראשונים


"אפל, קומי, בארוקי ושנוי במחלוקת." ניו יורק טיימס

"יצירותיה של פטרושבסקיה הופכות לקלאסיקות בן רגע." הדיילי ביסט